Lotos - Chiny w Krakowie!

Dziś - dla odmiany - kuchnia chińska!
(Po bożonarodzeniowym obżarstwie nie mogę chwilowo patrzeć na tradycyjne, polskie dania...)

Jest taka restauracja, do której zawsze wybieram się z Sandrą i jej Mamą po "krótkim" pobycie na Giełdzie Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich na AGH. Taka okazja zdarza się maksymalnie dwa razy w roku, dlatego zawsze czekam z utęsknieniem na Ten Dzień :)

Lotos, chińska restauracja, znajduje się na przeciwko głównego gmachu AGH. Z zewnątrz wygląda niepozornie.
Dzień jest chłodny. Bardzo zmarznięte i głodne wchodzimy do środka, gdzie witają nas liczne chińskie lampiony i wachlarze. Wnętrze przypomina trochę stołówkę. Zasiadamy przy okrągłym stole. Nad naszymi głowami powiewa wielki, czerwony lampion, wokół istne zatrzęsienie bambusowych mat!

Kiedy w nasze ręce wpada menu, podejmujemy bardzo szybką decyzję - to, co zwykle! Czyli: trzy porcje chrupiących pierożków z mięsem i warzywami oraz po jednej porcji polędwiczek z kurczaka i kurczaka w sezamie.
Czekając na nasze zamówienie oglądamy zdobycze z Giełdy Minerałów i popijamy herbatę z zabawnych filiżanek. Dziewczyny mają oko - jak zwykle udało im się znaleźć same cudeńka!

Nadchodzą pierożki. Dziesięć małych, pachnących, smażonych pierożków... Są chrupiące (jak sama nazwa wskazuje) i pikantne. Bardzo rozgrzewają!
Polędwiczki z kurczaka są delikatne i miękkie, a kurczak w sezamie jest kruchy i smaczny. Śmiało mogę polecić ten zestaw na "chiński" obiad dla trzech osób.

Po porcji pierożków i sporej ilości drobiu jesteśmy porządnie najedzone i rozgrzane.
Na koniec trzeba jeszcze sprawdzić co nam powie wróżba z chińskiego ciasteczka! Miejmy nadzieję, że przepowie dużo szczęścia w 2013 roku...
A w Lotosie zawitamy znowu na wiosnę :)

Porcja chrupiących pierożków z mięsem i warzywami: 15 zł
Chrupiące polędwiczki z kurczaka: 18 zł
Kurczak w sezamie: 16 zł

LOTOS
Al. Mickiewicza 21A
Kraków


1 komentarz: