Jak zabić poegzaminacyjny stres? - Alebriche po raz drugi!

Pisałam ostatnio, że wybiorę się do Alebriche na deser i obietnicy dotrzymałam.
Sesja i stres z nią związany już na szczęście za mną, ale dedykuję ten post wszystkim, którzy wciąż jeszcze walczą z egzaminami.

To był jeden z tych beznadziejnych, pochmurnych dni, kiedy nic Ci się nie chce i najchętniej nie wychodził(a)byś z łóżka. Po jednym z Bardzo Męczących Egzaminów, doszłam do wniosku, że należałoby sobie jakoś wynagrodzić te 3 godziny wysiłku umysłowego. Najlepiej jakimś dobrym ciastkiem.

Jak już wspominałam, w Alebriche panuje naprawdę przyjazna i rodzinna atmosfera. Można w spokoju porozmawiać i odetchnąć po ciężkim dniu. Właśnie o takim miejscu człowiek marzy, kiedy jest baaardzo zmęczony (określiłabym ten stan dosadniej, ale nie wypada używać wulgaryzmów:)).

Zasiadamy wygodnie w miękkich fotelach, pojawia się Bardzo Miły Pan. Ola rozmawia z nim po hiszpańsku (chyba będę musiała kiedyś nauczyć się tego języka!) i składamy zamówienie. Dla mnie ciasto Carlota (cytrynowe ciasto z herbatników) i czerwone wino z owocami. Ola decyduje się na jeden z meksykańskich przysmaków na ostro i wodę z owoców sezonowych. Po kilku minutach zjawia się jeszcze kumpel ze stertą notatek i przyłącza się do naszego poegzaminacyjnego świętowania.

Ciasto pierwsza klasa! Delikatne, ale zarazem sycące, niezbyt słodkie, bardzo cytrynowe. Wino z owocami - niebo w gębie. Orzeźwiające i aromatyczne. Trunek kojarzy mi się z latem, słońcem i plażą, za którymi tak bardzo tęsknię. Ola twierdzi, że jej tacos dorados (czyli tortilla w sosie pomidorowym z kurczakiem, sałatą i serem) jest "bardzo meksykańskie". Dziewczyna zna się na rzeczy, więc ufam jej opinii.

Potwierdzam - słodkości w Alebriche są godne polecenia, meksykańskie ciasto przypadło mi do gustu i złagodziło poegzaminacyjny stres. Kusi mnie jeszcze flan (deser na bazie karmelu i wanilii) i tarta czekoladowa. Nie omieszkam spróbować!

Ciasto Carlota: 8 zł
Wino z owocami: 10 zł
Tacos dorados: 13 zł
Woda z owoców sezonowych: 5 zł
Piwo Warka 0,5 l: 6 zł


2 komentarze:

  1. po egzaminie jak znalazł:) ja też już całe szczęście zakończyłam sesję:)

    OdpowiedzUsuń
  2. O raju, ślinka mi cieknie. Zwłaszcza to ciasto...

    OdpowiedzUsuń